لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : د, 1396/08/29 - 08:08
کد مطلب: 14761
تصویر صفحه اصلی: 
شهید بهنام کشاورز رضایی در پانزدهم آبان ماه 1362 در عملیات والفجر4 به شهادت رسید.

به گزارش خط هشت ، شهید بهنام کشاورز رضایی فرزند شفیع در تاریخ چهارم اسفند ماه 1345 در یک خانواده مذهبی در شهر تهران متولد شد. از آنجایی که شهید در خانواده مذهبی رشد کرده بود زمینه بسیار مساعدی جهت فعالیت در امور انقلاب به رهبری امام خمینی پیدا کرده و فعالیت هایش را در مسجد حضرت علی اکبر(ع) شروع کرد و همگام با امت اسلامی جهت سرنگونی رژیم شاهنشاهی به مبارزه پرداخت و با توجه به استعداد وافری که داشت نقش مؤثری را در این مبارزات بعهده گرفت .

او در این موارد همیشه پیشتاز بوده و یکی از ترغیب کنندگان دوستان و خانواده به مبارزه بر علیه رژیم بود.

زندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی در سالروز شهادتش  + عکس

پس از پایان دوران راهنمایی جهت ادامه تحصیل به دبیرستان شهید اختری رفته و جهت پاسداری از خون شهدا و حراست ازانقلاب اسلامی در سنگر انجمن اسلامی دبیرستان شروع به فعالیت نمود.

با فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین با لبیک گفتن به ندای رهبر به جمع عاشقان شهادت پیوست و ضمن شرکت در بسیج دبیرستان در واحد تبلیغات نیز فعالیت گسترده ای داشت.

او هر هفته که تهران بود به نماز جمعه می رفت و علاقه زیادی از خود نسبت به این اعمال عبادی سیاسی نشان مید اد.

در دوران زندگی کوتاهش سه بار به صحنه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید که یک بار نیز از ناحیه پا زخمی گردید و هنگامی هم که از مرخصی به پشت جبهه برمی گشت در واحد تبلیغات دبیرستان و بسیج مسجد فعالیت های خداگونه خویش را دنبال می نمود.

وبیشتر مواقع تا نیمه های شب در واحد تبلیغات بسر می برد تا اینکه سرانجام در تاریخ پانزدهم آبان ماه 1362 در منطقه پنجوین در عملیات والفجر 4 به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

زندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی در سالروز شهادتش  + عکس

 

مادر شهید نقل می کند: بهنام قبل از شهادتش از دوستانش خواسته بود که اگر من شهید شدم به خانواده ام بگویید اسم مرا برروی سنگ قبرم «عبدالله» بنویسند و خانواده شهید نیز به این وصیت او عمل نمودند.

پیکر پاک این شهید بزرگوار در قطعه 28 بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

زندگی نامه شهید بهنام کشاورز رضایی در سالروز شهادتش  + عکس

منبع: مرکز اسناد ایثارگران

ارسال نظر