لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ي, 1396/10/17 - 14:48
کد مطلب: 15581
تصویر صفحه اصلی: 
معاون فرماندار اردبیل گفت: یادواره شهدای والامقام عملیات‌ کربلای 4 و 5 با محوریت سردار شهید داور یسری و سخنرانی سردار نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش خط هشت از اردبیل، رحیم افلاکی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهدای والامقام دو عملیات‌ کربلای 4 و 5 اظهار کرد: این برنامه با محوریت سردار شهید داور یسری با حضور سخنران کشوری سردار محمد رضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران و مردم شهیدپرور استان روز دوشنبه 18 دی ماه 96 بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد نواب صفوی اردبیل واقع در سه راه دانش برگزار خواهد شد.

وی افزود: با همکاری پلیس انتظامی و راهنمایی و رانندگی انتظار انجام تمهیدات لازم برای برقراری نظم و امنیت و کنترل ترافیک و روان‌سازی مسیر برگزاری برنامه وجود دارد.

معاون فرماندار اردبیل تصریح کرد: حضور و همکاری دستگاه‌های مختلف اداری برای برگزاری پرشور و مطلوب یادواره شهدا وظیفه‌ای عمومی بوده و با انجام هماهنگی‌های لازم امیدوار به برگزاری هر چه مطلوب یادواره شهدای گرانقدر دو عملیات‌ کربلای 4 و 5 در اردبیل هستیم.

افلاکی ضرورت توجه به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در تبیین فداکاری و ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس را یادآور شد و ادامه داد: امنیت و عزت کشور مرهون فداکاری و ایثارگری‌های شهدا بوده و باید از تمامی ابزارهای موجود برای پاسداشت مقام شهیدان و الگوسازی مناسب بهره گرفت.

وی به تبیین شخصیت والای اخلاقی و ایثارگری‌های سردار دوران دفاع مقدس «شهید داور یسری» پرداخت و گفت: برگزاری یادواره‌ها و مراسم مختلف فرهنگی در راستای نشان دادن جایگاه حقیقی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

شهید یسری به دلیل سبک زندگی دینی و معنوی و همچنین شجاعت و روحیه بالایش در جبهه‌ها به چهره‌ای خاص در میان دیگر رزمندگان تبدیل شده بود.

این شهید آذری‌زبان در تاریخ 26 دی ماه سال 1365 در عملیات بزرگ کربلای 5 به فیض شهادت نائل آمد و به چهره‌ای ماندگار در تاریخ دفاع مقدس تبدیل شد.

 

 

منبع: بسیج

ارسال نظر