لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ي, 1396/10/17 - 14:56
کد مطلب: 15584
تصویر صفحه اصلی: 
ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در جنوب شرق استان ادلب موفق شد کنترل شهرک سنجار و روستاهای «المتوسطة، خيارة، صرع، صریع و كفريا المعرة» را به دست گیرد.

به گزارش خط هشت ،

ارتش سوریه به همراه نیروهای همپیمان خود به پیشروی بسیار مهمی در ریف جنوب شرقی ادلب دست یافت.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی گزارش داد که نیروهای سوری در جریان عملیات امروز یکشنبه موفق شدند کنترل شهرک راهبردی «سنجار» را به دست گیرند.

نیروهای مقاومت علاوه بر این شهرک، روستاهای «المتوسطة، خیارة و کفریا المعرة» را در همین محور آزاد کردند.

به گفته این گروه، نیروهای سوری بعدظهر امروز نیز پس از آزادسازی سنجار، روستاهای «صرع و صریع» واقع در جنوب شرق و شرق این شهرک را آزاد کردند.

لجیش السوری وحلفاؤه یتابعون عملیاتهم فی ریف ادلب الجنوبی الشرقی ویسیطرون على قریتی "صرع" جنوب شرق بلدة "سنجار" و "صریع" شرق البلدة بعد مواجهات مع "جبهة النصرة" والفصائل المرتبطة بها.

نیروهای سوری صبح امروز در جنوب غرب سنجار موفق شدند کنترل شهرکهای «سرجة شرقیة و أم الهلاهیل» را به دست گیرند.

برخی از تروریستها نیز مدعی پاتک به ارتش سوریه در این محور شده بودند، ولی یک منبع نظامی وابسته به ارتش سوریه صحت این مسئله را تکذیب کرد.

سنجار یکی از مهمترین از مقرهای عناصر النصره به شمار میرود که در 16 کیلومتری فرودگاه نظامی «ابوالضهور» قرار دارد. این شهرک خط دفاعی فرودگاه از سمت جنوب است.

وبگاه معارض عنبil  اذعان کرد که پیشروی ارتش سوریه بسیار سریع بوده و گروههای تروریستی حاضر در این منطقه، بدون درگیری جدی میدانی، از این منطقه خارج شدند.

تروریستها اخیرا برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه، ریف ادلب را به چند قسمت تقسیم کرده و هر کدام از آنها مسئول بخشی از آن شدند و اتاق عملیات تشکیل دادند، ولی با این وجود پیشروی نیروهای مقاومت همچنان ادامه دارد.

در این منطقه علاوه بر عناصر النصره، تروریستهای وابسته به گروه ارتش آزاد از جمله «جیش العزة و جیش النصر» با ارتش سوریه درگیر هستند.

 

 

منبع: فارس

ارسال نظر