لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : د, 1396/10/18 - 14:23
کد مطلب: 15602
تصویر صفحه اصلی: 
همزمان با عملیات پرشتاب ارتش در جنوب استان
برافراشته شدن پرچم سوریه در حومه ادلب/ آزادی 11 روستای دیگر
اهالی روستاهای مختلف سوریه در حومه ادلب با بیرون کردن گروه‌های مسلح، پرچم این کشور را برافراشتند و عکس‌های رئیس‌جمهور سوریه را در دست گرفتند.

به گزارش خط هشت ، با پیشروی سریع نیروهای سوریه در جنوب استان ادلب و فراری شدن تروریست‌ها (+)، اهالی روستاهای «رمله، ابو علیج، جب القصب، مکسر تحتانی، مکسر فوقانی و خیریه» در حومه ادلب پرچم سوریه را برافراشتند.

بر اساس گزارش وبگاه «شام‌تایمز»، اهالی روستاهای یاد شده همچنین تصاویر بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و «سهیل الحسن» فرمانده عملیات نظامی در حومه جنوب شرقی ادلب را در دست گرفتند و گروه‌های مسلح را از روستاهای خود بیرون کردند.

یک منبع میدانی در این خصوص اعلام کرد آتش‌بار سوریه از روستاهایی که خود اهالی آن، گروه‌های مسلح را بیرون کرده‌اند، گذشته‌اند و فعلا بر رو هدف قرار گرفتن روستاها و مناطقی که گروه‌های مسلح هنوز در آن حضور دارند، متمرکز شده‌اند.

پس از پیشروی ارتش سوریه در عمق ریف ادلب و تسلط بر دهها روستا « هیئة تحریر الشام » جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل داد و نشانه‌های ناامیدی و شکست بر چهره فرماندهان آن آشکار بود.

آزادی بیش از 10 روستای دیگر

بخش رسانه‌ای «الاعلام الحربی» امروز (دوشنبه) اعلام کرد ارتش سوریه و متحدان آن عملیات خود در حومه جنوب شرقی ادلب را ادامه می‌دهند و امروز بر 11 روستا مسلط شدند.

الاعلام الحربی اعلام کرد که در درگیری با عناصر جبهة‌النصره و گروههای متحد ان روستاهای "الفریجة - الجهمان - الداودیة - ربع الهوى - ابو العلیج -العلیج - جب القصب - بشکون - حرجلة - مکسر فوقانی - مکسر تحتانی" آزاد شد. 

ساعتی بعد از این خبر نیز ارتش سوریه موفق شد روستای «مردغانه البرتقاله» در شمال شرق شهرک «سنجار» و «نیباز شمالی» در شمال روستای «نیباز قبلی» و همچنین روستای «اعجاز» در شمال روستای «کفریا المعره» را از اشغال گروه تروریستی جبهة‌ النصره (شاخه القاعده در سوریه) آزاد کند.


اندازه بزرگتر اینجا

 

 

منبع: فارس

ارسال نظر