لبه‌های اولیه

تازه ها

تاریخ انتشار : س, 1397/02/18 - 14:56
کد مطلب: 17165
تصویر صفحه اصلی: 
بی‌شک هویزه با وجود فرزندان بلندآوازه‌اش، آه درد را درگلوی خود می‌شکند و همچون نخل، با طراوت می‌ایستد و سرود عزت و آزادگی را بر مناره‌های مسجد امام حسین (ع) خود می‌سراید.

به گزارش خط هشت ، عبدالعلی مرعی مدیر یادمان شهدای هویزه به مناسبت سالروز آزادسازی هویزه یادداشتی را در اختیار خبرگزاری دفاع مقدس قرار داده است که در ادامه می‌خوانید:

۱۸ اردیبهشت سالروز حماسه و دفاع جانانه مردمی است که نام بلند آنان ریشه در نبرد با انگلیس مکار دارد و ورق زرین و پرآوازه تاریخ این دیار در نبرد ۸ ساله دفاع مقدس‌‌شان رقم خورد. هویزه، پایتخت غیرت ایران اسلامی است که منیت را زیر پاگذاشت و حمیت را در رگ فرزندان برومند خود جاری ساخت. تصمیم سراسر افتخار شهید حامد جرفی (بخشدار شهید هویزه و اولین شهید دولت جمهوری اسلامی در دفاع مقدس) در مقاومت و ایثار؛ و فریاد و نهیب شهیده دانش آموز، «سهام خیام» در برابر خصم و پیروی مردم از ولی فقیه خود، نه‌تنها در اوراق زرین تاریخ، بلکه در ذهن، یاد و خاطر همه آزادی‌خواهان بویژه مردم این سامان حک شده است.

۱۸ اردیبهشت و قبل از آن با رشادت و مقاومت جوانان دلباخته‌ای همچون سردار شهید سید محمد حسین علم الهدی و یاران با وفایش و شهید بصیرت، شیخ شویش بوعذار (بزرگ طایفه بنی ساله و همرزم شهید علم الهدی) گره خورده است و هر ساله مردم شریف استان خوزستان؛ خصوصا مردم غیور این رزمگاه در مراسم گرامیداشت آن، گرد هم می‌آیند و این روز مبارک را گرامی می‌دارند؛ باشد تا هویزه‌ای که تا اکنون هم غبار دوران دفاع مقدس را از صورت خود نزدوده است، همچنان به عنوان حوزه علم، ادب و مکتب شهیدان شاهد، باقی و برقرار ماند.

بی‌شک هویزه با وجود فرزندان بلند آوازه‌اش، آه درد را درگلوی خود می‌شکند و همچون نخل، با طراوت می‌ایستد و سرود عزت و آزادگی را بر مناره‌های مسجد امام حسین (ع) خود می‌سراید. هویزه، نامت ماندگار. راه شهیدانت، گلباران. عزت و سربلندی ات پایدار و آزادی‌ات مبارک.

 

 

منبع: دفاع پرس

ارسال نظر