لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ي, 1397/02/30 - 10:42
کد مطلب: 17285
تصویر صفحه اصلی: 
دبیر سازمان مردم نهاد جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی، با بیان این که حدود ۱۰۰هزار جانباز شیمایی دوران دفاع مقدس وجود دارد، گفت: مذاکراتی با دادگاه بین المللی لاهه داشتیم تا اگر بتوانیم غرامت جانبازی جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس را بگیریم و این عزیزان را تا حد ممکن به حقوق مسلم و قانونی شان برسانیم.

به گزارش خط هشت ، سیدکمال لوح موسوی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، با اشاره به فعالیت های سازمان مردم نهاد جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی، اظهار داشت: جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی، از سال ۹۲ که شروع به فعالیت کرد، تا حد امکان پیگیر حقوق قانونی جانبازان شیمیایی دفاع مقدس و ارائه راهکارهایی برای زندگی بهتر و راحت تر آنان است.

دبیر سازمان مردم نهاد جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی، گفت: ما می توانیم در مجامع داخلی و همین طور مجامع فراملی و بین المللی، از حقوق قانونی جانبازان شیمایی دفاع و حمایت کنیم و برای مثال در بحث اخذ غرامت از مظلومیت این جانبازان دفاع کرده ایم و خواهیم کرد.

لوح موسوی افزود: در همین راستا و برای دفاع از مظلومیت جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس، رایزنی هایی با برخی از نهادهای مرتبط بین المللی از جمله «سازمان OPCW اوپی‌سی‌دبلیو» یا همان سازمان منع سلاح های شیمیایی داشته ایم و همین طور مباحثی را با دادگاه لاهه داشته ایم.

دبیر سازمان مردم نهاد جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی، افزود: مذاکرات ما با دادگاه بین المللی لاهه به این منظور است که اگر بتوانیم، غرامت جانبازی جانبازان شیمایی دوران دفاع مقدس را بگیریم و این عزیزان را تا حد ممکن به حقوق مسلم و قانونی شان برسانیم.

لوح موسوی یادآور شد: در مجموع باید گفت که این سازمان مردم نهاد، اقداماتی را برای دفاع از جانبازان شیمیایی، در سطح ملی و فراملی انجام می دهد و در این راستا از همکاری وزارت خارجه و بنیاد شهید هم بهره مند می شود.

دبیر سازمان مردم نهاد جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی، در پایان گفت: ما می خواهیم به عنوان نیروی مکمل بنیاد شهید و البته با کارویژه حمایت از جانبازان شیمیایی، ایفای نقش کنیم.

صادق چهرقانی

 

 

منبع: حیات

ارسال نظر