لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ي, 1397/03/27 - 23:29
کد مطلب: 17558
تصویر صفحه اصلی: 
شهید ایرج آسمانی در تاریخ ۱۳۴۳ در اردبیل متولد شد و در سال ۱۳۶۴ در اشنویه کردستان به شهادت رسید. وی یک از فعالان رشته ورزشی کشتی در اردبیل بود که چندین مدال افتخار را برای این استان به ارمغان آورده بود.

به گزارش خط هشت ، بخشی از وصیت نامه شهید سرافراز ایرج آسمانی را در ذیل می‎خوانیم:

خدایا تو را شکر می کنم که با فقر آشنایم کردی تا رنج گرسنگان را بفهمم و فشار درونی نیازمندان را درک کنم. خدایا تو را شکر می کنم که مرا با درد آشنا کردی تا درد دردمندان را لمس کنم و به ارزش کیمیایی درد پی ببرم. و ناخالص های وجودم را در آتش بسوزانم و خواستههای نفسانی خود را زیر گوی غم و درد بگویم و هنگام راه رفتن بر روی زمین و نفس کشیدن هوا وجدانم آسوده و خاطرم آرام باشد.

خدایا تو را شکر میکنم که مرا در آتش عشق گداختی و همه موجودات و خواسته ها را به جز عاشق و معشوق در نظرم خار و بی مقدار کردی تا از گناه هر حادثه وحشتناک به سادگی و آرام بگذرم.

دردها، تهمت ها، ظلم ها و شکنجه ها را به سهولت تحمل کنم. خدایا من کوچکم، ضعیفم، ناچیز در مقابل طوفان هستم به من دیده ای عبرت بین ده تا ناچیزی خود را ببینم و عظمت و جلال تو را به راستی بفهمم و به راستی تسبیح کنم.

خدایا! می خواهم فقیر بی نیاز باشم که جاذبه های مادی زندگی مرا از یاد و عظمت تو غافل نگرداند. خدایا، خوش دارم گمنام و تنها باشم تا غوغای کشمکشهای پوچ مدفون نشوم.

خدایا دردمندم، روحم از شدت درد می سوزد. قلبم می جوشد، احساسم شعله می کشد و بند بند وجودم از شدت درد صیحا می زند. تو مرا در بستر مرگ آسایش ببخش. خدایا به سوی تو می آیم از عالمیان میگریزم. تو مرا در جوار رحمت خود سکنی ده.

ارسال نظر