لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : پ, 1397/04/14 - 08:55
کد مطلب: 17704
تصویر صفحه اصلی: 
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «ایرج عبدی» آمده است: «پیامی که من برای امت دارم این است که نگذارید انقلاب اسلامی که با خون هزاران جوان این مرز و بوم به‌دست ما رسیده به آسانی از دست برود، که دیگر به‌دست آوردن آن مشکل است؛ اگر کمبودی در جامعه می‌بینید، اگر خدای ناکرده مسوولی خلاف می‌کند، به اسلام بدبین نشوید.»

به گزارش خط هشت ، شهید سرافراز وطن «ایرج عبدی» در سومین روز از خرداد ماه سال ۱۳۳۹ در روستای سلیاکتی از توابع شهرستان نور واقع در استان مازندران متولد شد. این رزمنده ولایی در تاریخ ۲۳ خرداد ۶۷ در جریان عملیات بیت‌المقدس ۷ در شهر شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 
 
اگر کمبودی در جامعه می‌بینید،اگر خدای ناکرده مسئولی خلاف می‌کند، به اسلام بدبین نشوید

فراز‌هایی از وصیت‌نامه این شهید بزرگوار به شرح زیر است:

«آن چیزی که ما را به جبهه‌رفتن وادار نموده مساله اسلام است. ما که ادعا داریم مسلمانیم وشیعه، پس چرا از اسلام دفاع نکنیم، ما دفاع می‌کنیم و کشته می‌شویم تا اسلام پیروز شود.

پیامی که من برای امت دارم این است که نگذارید انقلاب اسلامی که با خون هزاران جوان این مرز و بوم بدست ما رسیده به آسانی از دست برود که دیگر بدست آوردن آن مشکل است. اگر کمبودی در جامعه می‌بینید، اگر خدای ناکرده مسوولی خلاف کند، از اسلام بدبین نشوید.

پدرم، خوشحالم که فرزند شما هستم و خوشحال باشید که فرزندانت این‌گونه سعی دارند در راه اسلام خدمت کنند.

همسرم، شاید زندگی‌ام فقیرانه بوده، ولی بدان که دنیا همیشه برای عده‌ای این‌چنین بوده. همسرم، تنها خواهشی که از شما دارم این است که در هر کجا هستی فرزندانم را خوب تربیت کن و در هر کجا اسلام نیاز به نیروی انسانی داشت، آن‌ها را به جبهه بفرست و بگذار تا در راه اسلام شهید شوند و یا پیروز گردند. همسرم، اگر شما و فرزندانم برای اسلام آواره شدید، ناراحت نباشید.»

 
 
 
 
منبع: دفاع پرس
ارسال نظر